Politehnica Iași

Politehnica Iași a pierdut cu scorul de 42-31 partida disputată în deplasare, în compania formației HC Dobrogea SUD, în liga secundă de handbal masculin. În fața unor handbaliști precum Rakcevic, Laurențiu Toma, Cutura sau Buricea, handbaliștii ieșeni au ținut pasul și erau conduși în minutul 13 cu scorul de 8-6. Constănțenii s-au distanțat totuși la 7 goluri, iar la pauză conduceau cu 21-14. Primele 5 minute ale reprizei secunde au fost de coșmar pentru Politehnica, formația ieșeană primind 6 goluri fără a reuși să marcheze. Astfel, experimentații jucători dobrogeni au profitat de ocazie și s-au distanțat decisiv, scorul final fiind de 42-31.

Politehnica ocupă în acest moment poziția a 4-a în clasament și va primi etapa viitoare vizita formației CSM II București.