Penicilina Iași

Penicilina Iași a pierdut, scor 1-3, partida disputată în deplasare, în compania formației CSM Satu Mare, în etapa a VII-a a Diviziei A1 de volei feminin. Ieșencele au pierdut primul set, scor 26-28, deși au condus cu 24-21, având minge de set. Setul al doilea a fost de asemenea pierdut, 24-26, după ce chimistele reușiseră să egaleze la 24. În setul al 3-lea, elevele lui Rareș Puni și-au umiliat adversarele, 25-10, demonstrând astfel că ar fi putut câștiga lejer acest meci, cu puțină concentrare și ceva mai mult noroc. Setul 4 avea să fie și ultimul, Satu Mare impunându-se cu 25-15.

Penicilina rămâne astfel pe ultimul loc al clasamentului, singurele 2 puncte fiind câștigate în prima etapă, în compania SCM U Craiova și va întâlni sâmbătă, pe teren propriu, UNIC Piatra Neamț. Este meciul în care ieșencele trebuie să recâștige încrederea în propriile forțe și demonstreze faptul că nu sunt o echipă de ultimele locuri în Divizia A1.