SC Bacău a învins cu scorul de 8-0 formația Aerostar Bacău, în primul meci amical al verii.

SC Bacău

Curiliuc a deschis scorul în minutul 9, din pasa lui Hurdubei. În minutul 17, Taban a șutat de la 16m și a dus scorul la 2-0, pentru ca același Curiliuc să stabilească scorul pauzei, 3-0, înscriind singur cu portarul, în minutul 23, din pasa lui Ungureanu. Intrat în repriza a doua, Bogdan Rusu a marcat de patru ori pentru formația antrenată de Viorel Tănase, în minutele 55, 56, 65, 69. Ultimul gol al partidei a fost marcat de mijlocașul Andrei Întuneric, acesta deviind mingea în plasă după un corner.

SC Bacău (repriza I): Petrariu – Luncanu, Lozneanu, Belecciu, Sascău – Husein, Taban, Țuțu, Hurdubei – B. Ungureanu, Curiliuc.

SC Bacău (repriza a II-a): Oltean – Mihălăchioae, Adăscăliței, Burcă, A. Popa (66 Artenie) – Strugariu, Întuneric, Dumitriu, Miron – B. Rusu, Predoiu.