Penicilina Iași

Penicilina Iași a pierdut prima partidă din cadrul grupei valorice 5-8 a Diviziei A1 de volei feminin, cu scorul de 0-3, în fața formației Dinamo București. Primul set a fost unul echilibrat, ieșencele conducând de câteva ori pe parcursul primului act (8-7, 11-10, 16-15), dar dinamovistele au revenit și au câștigat cu 25-21. Setul secund a fost unul fără istoric, ieșencele căzând psihic și cedând la 13 puncte diferență. După circa o oră și 10 minute, Dinamo a încheiat partida, impunându-se și în cel de-al treilea set cu 25-22.

Următorul meci dintre cele două formații va avea loc pe data de 2 aprilie, la Iași, iar dacă va fi cazul, meciul decisiv se va desfășura pe data de 6 aprilie, la Bucureşti.